Dziś chciałabym napisać kilka słów o starym, ale jakże poczciwym hula-hoop :) Być może wiele z Was pamięta to z dzieciństwa. Dla tych, które nigdy o tym nie słyszały powiem, że jest to plastikowa obręcz, którą poprzez odpowiednie ruchy biodrami należy utrzymywać w ciągłym ruchu. Jest to takie ciekawe połączenie ćwiczenia fizycznego z zabawą zręcznościową.

Jakie efekty daje kręcenie hula-hoop?

Może wyszczuplić talię, ujędrnić ramiona, pozytywnie wpłynąć na Twój kręgosłup. Ponadto utrzymanie kółka w ciągłym ruchu wymaga ciągłego napinanie mięśni brzucha, dzięki czemu możemy je łatwo i przyjemnie wzmocnić.


Hula-hoop zdziała również cuda, jeśli chodzi o kształt pośladków i ud. Jeśli kręcąc kółkiem lekko zegniesz nogi w kolanach (wystarczy na prawdę leciutko) pracować będą również Twoje uda i pośladki. Wyszczuplisz więc uda, a pośladki ujędrnisz. Czegóż chcieć więcej?

Hula-hoop nie jest drogie. Kosztuje zaledwie kilka złotych. Można je kupić w sklepie sportowym lub w internecie. I z powodzeniem możesz kręcić podczas oglądania swojego ulubionego serialu. Połącz przyjemne z pożytecznym i ciesz się ze zgrabnej sylwetki :)