Kilka dni temu postanowiłam zrobić większe porządki. Dokopałam się na samym dnie szafy do bardzo starych gazet, które kiedyś namiętnie kupowałam. Przed wyrzuceniem postanowiłam je jeszcze raz przejrzeć. I oto w "Dziewczynie" z marca 1998 roku znalazłam przepis, na knedle z płatków owsianych. Jako, że z płatków, więc dla osób pragnących wyglądać szczupło i czuć się zdrowo w sam raz.

Knedle z płatków owsianych

50 g masła utrzyj na puszystą masę. Ciągle ucierając, dodaj kolejno 2-3 jajka. Obierz 1 cebulę, zetrzyj na tarce i razem z 2 filiżankami płatków owsianych dodaj do masła. Całość utrzyj na gładkie ciasto. Pietruszkę i szczypiorek (po 1/2 pęczka) opłucz, osącz, posiekaj i wymieszaj z masą. Mocno przypraw solą, pieprzem, gałką muszkatołową.

W garnku podgrzej rosół. Uformuj jeden knedel i włóż go na próbę do gorącego rosołu (3/4 l ). Jeśli będzie się rozpadał, zagęść jeszcze masę odrobiną płatków owsianych. Zbyt gęstą masę możesz rozrzedzić przez dodanie 1 żółtka. Formuj kolejno knedle i wrzucaj do gorącego rosołu. Ogrzewaj ok. 10-15 minut. Podaj polane rosołem.


Przepis jak dla mnie bardzo interesujący, bo w końcu ile można jeść owsiankę na mleku? W życiu i w diecie potrzeba urozmaiceń, żeby się człowiek nie zanudził.

A może Ty masz jakieś ciekawe przepisy na potrawy z płatków owsianych? Chętnie je poznam.