Od jutra rozpoczynam detoks, czyli 14 dni diety warzywno-owocowej. W internecie można znaleźć sporo informacji i metod dotyczących tego, jak oczyścić organizm, jednak najlepsze efekty daje głodówka zdrowotna oraz właśnie dieta warzywna. Celem takiego detoksu jest umożliwienie organizmowi zrobienia porządków w środku.

Pozbywając się toksyn organizm odżywa, przywrócona zostaje równowaga kwasowo-zasadowa, ciało młodnieje, cera nabiera blasku, zyskujemy nowe pokłady dotąd uśpionej energii. A do tego wszystkiego odżywiony i oczyszczony organizm lepiej przyswaja składniki pokarmowe z pożywienia, pozytywnie wpływając zarówno na zdrowie jak i postępy w odchudzaniu.

Na czym polega oczyszczenie organizmu z toksyn

Na pozbywaniu się toksyn i zanieczyszczeń przy jednoczesnym dostarczaniu do organizmu masowych ilości enzymów, witamin i minerałów.

W trakcie oczyszczania rezygnujemy z wszelkich zapychaczy w postaci makaronów, pieczywa, ryżu itd. Wyrzucamy z menu wszystkie produkty mięsne i pochodzenia zwierzęcego (jajka, nabiał), słodycze, kawę, alkohol, wszelkie tłuszcze (w tym nasiona i orzechy), sklepowe dosładzane soki oraz potrawy smażone i wysoko przetworzone. Palacze odstawiają na ten czas papierosy.

Co można jeść na detoksie? Wszystkie warzywa (z wyjątkiem strączkowych oraz skrobiowych takich jak ziemniaki) w ilości dowolnej. Można warzywa jeść na surowo, w postaci duszonej, pieczonej, gotowane na parze lub ugotować z nich warzywną zupę. Warto wyciskać z nich świeże soki. Dozwolone są także owoce jako dodatek, ale należy pamiętać, że podstawą żywienia w tym czasie mają być warzywa.

Każdy dzień powinno się rozpocząć szklanką wody ze świeżym sokiem z cytryny. Później można popijać taką wodę przez cały dzień między posiłkami lub zaparzać sobie herbatki ziołowe. Dozwolona jest także herbata zielona. Trzeba pamiętać, by dziennie wypijać ok 2 litrów płynów - to doskonale wspomaga organizm w oczyszczaniu.

Im prostsze jedzenie tym lepiej. Im mniej przetworzone tym intensywniej przebiega proces oczyszczania. Każdego dnia warto także zjeść przynajmniej jedną porcję kiszonki - kapusta, buraki, ogórki.

Dieta, którą ja będę stosować ma także 2 dni wprowadzenia oraz wyprowadzenia z postu, podczas których podstawą żywienia przez cały dzień jest warzywna zupa z kaszą jaglaną. O korzyściach kaszy jaglanej z pewnością jeszcze napiszę.

Dlaczego warto przeprowadzić oczyszczenie organizmu z toksyn

Ponieważ jest to najlepsze co możesz zrobić dla swojego organizmu, kiedy cierpisz na chroniczne zmęczenie, kłopoty z wagą, ociężałość umysłową, twoją zmorą jest trądzik, cellulit, szara cera, łamliwe paznokcie lub stale dopadają cię przeziębienia i generalnie ciało zaczyna wysyłać ostre sygnały, że dzieje się źle.

Wyobraź sobie, że oczyszczenie organizmu z toksyn jest jak gruntowne sprzątanie i mycie Twojego ciała od wewnątrz lub jak reset nadmiernie obciążonego działaniem różnych programów komputera. Od czasu do czasu trzeba to zrobić. Warto minimum 2 razy w roku - właśnie teraz na początku wiosny i drugi raz jesienią.

Korzyści z oczyszczania organizmu wprawić mogą w osłupienie i prawdopodobnie będą wprawiać osoby w Twoim otoczeniu. Zwłaszcza, jeśli robisz to po raz pierwszy. Zauważalny i znaczny przyrost energii, odzyskanie jasności umysłu, spokój wewnętrzny. Do tego olbrzymie zmiany w wyglądzie zewnętrznym - poprawa cery, zmniejszenie lub nawet zanikanie cellulitu, bardziej napięta i nawilżona skóra.

Oprócz zmian widocznych gołym okiem zachodzą też takie, których na pierwszy rzut oka nie widać - zachodzi odnowa tkanek wewnętrznych, organizm dzięki przejściu na odżywianie endogenne (wewnętrzne) "żywi się" w trakcie detoksu złogami oraz tkankami starymi, chorymi, zdegenerowanymi i nieprzydatnymi.

Kto powinien zastosować oczyszczenie organizmu z toksyn

Generalnie każda zdrowa osoba powyżej 15 roku życia, która czuje, że przyda jej się porządny "reset". Warto robić to minimum dwa razy w roku (lub częściej jeśli stosujemy np. detoks weekendowy). Nie można przecenić roli diety warzywno owocowej w terapii i leczeniu różnego rodzaju chorób i dolegliwości, ale w takiej sytuacji zawsze trzeba to robić pod okiem lekarza.

Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy i wsparcia warto wyszukać w sieci wczasy z dietą ewy dąbrowskiej.

Kto nie powinien decydować się na oczyszczenie organizmu z toksyn? Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, osoby w trakcie rekonwalescencji po przebytej ciężkiej chorobie oraz nadmiernie przeciążone fizycznie lub nerwowo (w tym także cierpiące na depresję).

Mam nadzieję, że skuszę kogoś na pójście w moje ślady i sprawdzenie na sobie, jak rewelacyjne efekty daje detoks. Na prawdę warto. Przez najbliższe 2 tygodnie sporo będzie na blogu przepisów na warzywne dania postne. A na zakończenie podzielę się z Wami efektami, jakie uda mi się osiągnąć.

Zapisz się na detoks jesienny - Wypełnij formularz poniżej

W podziękowaniu za zapis otrzymasz ode mnie krótki raport pod tytułem: "Najlepsze zioła oczyszczające organizm". I w odpowiednim momencie będę mogła poinformować Ciebie, kiedy planuję kolejne oczyszczanie organizmu, żebyś mogła mi towarzyszyć.

Zgadzam się z Polityką Prywatności

dieta warzywno owocowa